Sıkça Sorulan Sorular

Ne tür araçlar kiralıyorsunuz?

Saly Rent a Caravan 2 tip kiralama yapar ;

a)Bireysel Kiralama

Motokaravan, Camper, Otobüs Karavan

b) Ticari Kiralama

Tanıtım Karavanı, Büro Karavan, Otobüs Karavan

Karavan teslimi ve iadesi nereden yapılmaktadır?

Karavan teslimi ve iadesi Sakarya’da bulunan Saly Karavan fabrika yerleşiminden yapılmaktadır.

a)Teslim ve iade hangi saatler arasında yapılmaktadır?

Hafta içi teslim : 08.30-17.00

Cumartesi teslim : 8.30-12.30

İade; İadelerinizi sözleşmenizdeki tarihe bağlı kalarak, gün bitim ve başlangıçlarında Saly Karavan yerleşimindeki güvenlik görevlilerimize yapabilirsiniz.

Karavanlarınız kaç kişilik?

Motokaravanlarımız 5-6 kişilik, Camper modelimiz 3 kişiliktir.

Karavanlarınızda OGS ya da HGS var mı?

Evet  tüm karavanlarımızda ücretli OGS ya da HGS vardır.

Karavanlarınızda kilometre sınırı var mı?

Hayır. Araçlarımızda kilometre sınırı yoktur.

Nerelerde konaklayabiliriz?

Konaklayabileceğiniz alanları Saly Rent-A Caravan web sayfasındaki kamp alanları linkinden görüntüleyebilir veya kiralama esnasında sizlere verilen kamp yerleri kitapçığından öğrenebilirsiniz.

Karavanlardaki donanımlar nelerdir?

Motokaravan(Fiat)’larımızda; 

*2 ocaklı Cramer evye, Buzdolabı 90lt, Duş ve Tekne tipi wc, Omnistor tente, Truma sıcak su sistemi, Truma kalorifer, 12V klima(sadece soğuk), 220v sıcak-soğuk klima, LCD ekran Tv, Geri görüş kamerası, Yaşam aküsü, İnvertör ve Şarj Aleti, Cd okuyucu-Radyo, Yangın söndürücü, İlave 220V kablo, 220V Karavan Giriş Prizi, Lpg Tüp, Temiz su hortumu, Askılık, İlk yardım çantası, Stepne, Akü kablosu, Zincir, Faraşlı plastik süpürge, 3 adet 2 kişilik uyku seti, 2 adet kamp masası, 6 adet kamp sandalyesi, Mutfak Malzemeleri(Ayrıntılar aşağıdaki gibidir;)

-Mutfak Malzemeleri; 6 kişilik çukur tabak, 6 kişilik düz tabak, 6 kişilik çatal, bıçak, kaşık takımı, 6 kişilik su/kahve/çay bardağı, 6 kişilik çorba kasesi, 1 adet keskin bıçak, 1 adet çaydanlık, 1 adet tencere, 1 adet tava, 1 adet makarna süzgeci, 1 adet limon sıkacağı, 1 adet rende, 1 adet tirbişon, 1 adet havlu kağıt, 1 adet wc kağıdı

*Mutfak malzemeleri ve uyku setleri min. 8 gün ve üzeri kiralamalarda ücretsiz olarak konulmaktadır. Farklı kiralama sürelerinde uygulanan ücretler için lütfen bilgi alınız.

Motokaravan(Mercedes)’lerimizde; 

-2 gözlü inox ankastre ocak ve ayrı krom evye, Buzdolabı, 90lt, Duş ve tekne tipi wc, Omnistor tente, Sineklik, Truma Therme 220V sıcak su sistemi, Mazotlu kalorifer,

12V-220V klima(sadece soğuk), LCD ekran TV, Geri görüş kamerası, Yaşam aküsü, invertör ve şarj aleti, Cd okuyucu-Radyo, Yangın söndürücü, İlave 220V kablo, 

220V karavan giriş prizi, Lpg tüp, Temiz su hortumu, Askılık, İlk yardım çantası, Stepne, akü kablosu, zincir, Faraşlı plastik süpürge, 2 adet çift kişilik uyku seti,

1 adet tek kişilik uyku seti,2 adet kamp masası, 5 adet kamp sandalyesi, Mutfak Malzemeleri(Ayrıntılar aşağıdaki gibidir;)

*Mutfak Malzemeleri; 5 kişilik çukur tabak, 5 kişilik düz tabak, 5 kişilik çatal, bıçak, kaşık takımı, 5 kişilik su/kahve/çay bardağı, 5 kişilik çorba kasesi, 1 adet keskin bıçak, 1 adet çaydanlık, 1 adet tencere, 1 adet tava, 1 adet makarna süzgeci, 1 adet limon sıkacağı, 1 adet rende, 1 adet tirbişon, 1 adet havlu kağıt, 1 adet wc kağıdı

*Mutfak malzemeleri ve uyku setleri min. 8 gün ve üzeri kiralamalarda ücretsiz olarak konulmaktadır. Farklı kiralama sürelerinde uygulanan ücretler için lütfen bilgi alınız.

Karavanlarınızda jeneratör var mı? 

Hayır, karavanlarımızda jeneratör yoktur.

Yanımızda ne getirmeliyiz? 

Kişisel eşyalarınızı getirmeniz  yeterlidir.

Karavanlarınızı kullanabilmek için hangi sınıf ehliyet gereklidir?

B sınıfı geçerli bir ehliyetiniz olması, en az 7 senelik sürücü belgesine sahip olmanız ve 25 yaşını doldurmuş, 75 yaşını geçmemiş olmanız gereklidir.

Karavanlarınızın marka-model ve yakıt tüketimleri hakkında bilgi verir misiniz?

Motokaravanlarımız 2012 model Mercedes Sprinter 515 CDI şasileri üzerine üretilmiştir. Yakıt tüketimleri km başına 1,2 TL dir.

Motokaravanlarımız 2007 model Fiat Ducato Maxi Dizel şasileri üzerine üretilmiştir. Yakıt tüketimleri km başına 1,1 TL dir.

Camper’ımız 2011 model Fiat Ducato panelvan içine üretilmiştir. Yakıt tüketimi km başına yaklaşık 90 kuruştur.

Karavanlarınız manuel mi otomatik vites mi?

 Karavanlarımız manuel vitestir.

Karavanlarınızda laptop şarj edilebilir mi?

Motokaravanlarda ya da Camper’da laptop şarj edebilmek, 220V klima, elektrikli su ısıtıcı, fön makinası ve benzeri yüksek enerji çeken aletler kullanabilmek için dışarıdan 220V enerji almalısınız.

Karavanlarınızın hız limiti nedir?

Karavanlarımızın hız limiti 80 km’dir.

Tekne tipi tuvaletlerde boşaltım nasıl yapılır?

Boşaltıma uygun alanlarda karavanın sağ ya da sol arka tarafındaki vanayı açarak deponuzu boşaltabilirsiniz.

Karavan kullanımında deneyimimiz yok, sadece kullanım kılavuzu mu veriyorsunuz yoksa yetkili kişiler tarafından bilgilendirme de yapılıyor mu?

Karavanınızı  teslim almadan önce yetkili çalışanlarımız tarafından uygulamalı bir eğitim verilmektedir.

Evcil hayvan getirebilir miyiz?

Evet, evcil hayvanınızı getirebilirsiniz.

Karavanlarınızda sigara yasağı var mıdır?

Hayır.

Depozito bedeli/ödemesi ve rezervasyon hakkında bilgi verir misiniz?

6.000 tl depozito ve peşin ödeme talebimiz bulunmaktadır. Depozito bedeli ayrıca rezervasyon amaçlı alınmaktadır. Yaz ve bayram dönemlerinde kiralama gününe 1 ay ya da daha az bir süre, diğer dönemlerde ise kiralama gününe 15 gün ya da daha az bir süre kala iptali durumunda depozito bedeli yanmaktadır. Depozito bedeli karavanın iadesinden 10 iş günü sonra olası trafik cezaları ve hasarlar kontrol edilip iade edilmektedir.

Bizi Takip Edin

Yeni modeller ve güncel haberler için takipte kalın.